SEX A EROTIKA V KARIKATUŘE

 

 

   Erotická karikatura musela být v mysli lidí už v době kamenné a možná dříve, asi od chvíle, kdy se člověk poprvé zasmál.

   Sex a erotika je téma natolik lidské a díky dnešním předsudkům i puritánství pro karikaturisty tak zajímavé, že je pro většinu z kreslířů naprosto neodolatelným námětem. Pravděpodobně víc, než karikatura politická. Když ale někdo dokáže spojit karikaturu politickou a sex, jako karikaturista Mareš, vznikne doslova bomba a skandál, což je chlebem bulváru a zábavou mas. Jak je ovšem vidět, karikatura má sílu slova, ale je hůře právně postihnutelná. Typicky lidským paradoxem je, že imaginární postava proroka v karikatuře znamená pro karikaturistu větší nebezpečí, než zkarikování živých osob. To se však už vzdalujeme tématu.

  Sex a erotika se v karikatuře objevuje v tolika podobách, kolik kreslířů se tématu chytne a kolik názorů, chce každý z nich předložit veřejnosti v této odlehčené, pro někoho i urážlivé formě. Komix ZELENÝ RAUL, určitě pohoršil pár celebrit a některé se i ozvaly a chtěly pomstu. Některé celebrity zůstaly nad věcí a pár z nich se určitě zasmálo i samy sobě. Skutečnou úroveň maji ti, kteří se dokáží usmát i tomu, co se zdá být jejich urážkou, dokáží tam nalézt kousek své směšnosti a třeba se nad tím i zamyslet. I erotické vtipy jsou vpodstatě jakýmsi  odlehčeným názorem na věc a karikatury tohoto druhu bývají ty nejoblíbenější. Člověk se u nich zasměje od srdce, zatímco ty politické jsou více černým humorem, než legrací. 

  Protože je smích ten nejlepší životabudič, přimlouvám se za zdvojnásobení erotických karikatur ve všech periodikách a za občasné okořenění sexem i těch politických, aby se národ ozdravil. Pokud jste redaktor některého z periodik a máte nápad, rádi ho karikaturou ztvárníme. Pokud chcete nápad na dané téma od nás, zpracujeme i to.

  Co na závěr? Dopřejte si tu zábavu a zasmějte se sami sobě nad svou karikaturou.

 

 

 

 

 

karikatura Arnolda
HLÁŠKY
Lidstvo má jen jedinou opravdu učinnou zbraň - je jí smích. Twain
Partnerské weby

  Přidejte si nás na
  FACEBOOKU Karikatury na Facebooku


  500 Internal Server Error

  Internal Server Error

  The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

  Please contact the server administrator at [no address given] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

  More information about this error may be available in the server error log.

  Články