SEX A EROTIKA V KARIKATUŘE

 

 

   Erotická karikatura musela být v mysli lidí už v době kamenné a možná dříve, asi od chvíle, kdy se člověk poprvé zasmál.

   Sex a erotika je téma natolik lidské a díky dnešním předsudkům i puritánství pro karikaturisty tak zajímavé, že je pro většinu z kreslířů naprosto neodolatelným námětem. Pravděpodobně víc, než karikatura politická. Když ale někdo dokáže spojit karikaturu politickou a sex, jako karikaturista Mareš, vznikne doslova bomba a skandál, což je chlebem bulváru a zábavou mas. Jak je ovšem vidět, karikatura má sílu slova, ale je hůře právně postihnutelná. Typicky lidským paradoxem je, že imaginární postava proroka v karikatuře znamená pro karikaturistu větší nebezpečí, než zkarikování živých osob. To se však už vzdalujeme tématu.

  Sex a erotika se v karikatuře objevuje v tolika podobách, kolik kreslířů se tématu chytne a kolik názorů, chce každý z nich předložit veřejnosti v této odlehčené, pro někoho i urážlivé formě. Komix ZELENÝ RAUL, určitě pohoršil pár celebrit a některé se i ozvaly a chtěly pomstu. Některé celebrity zůstaly nad věcí a pár z nich se určitě zasmálo i samy sobě. Skutečnou úroveň maji ti, kteří se dokáží usmát i tomu, co se zdá být jejich urážkou, dokáží tam nalézt kousek své směšnosti a třeba se nad tím i zamyslet. I erotické vtipy jsou vpodstatě jakýmsi  odlehčeným názorem na věc a karikatury tohoto druhu bývají ty nejoblíbenější. Člověk se u nich zasměje od srdce, zatímco ty politické jsou více černým humorem, než legrací. 

  Protože je smích ten nejlepší životabudič, přimlouvám se za zdvojnásobení erotických karikatur ve všech periodikách a za občasné okořenění sexem i těch politických, aby se národ ozdravil. Pokud jste redaktor některého z periodik a máte nápad, rádi ho karikaturou ztvárníme. Pokud chcete nápad na dané téma od nás, zpracujeme i to.

  Co na závěr? Dopřejte si tu zábavu a zasmějte se sami sobě nad svou karikaturou.

 

 

 

 

 

karikatura Arnolda
HLÁŠKY
Úsměv stojí méně než elektřina a dává více světla
Partnerské weby

Přidejte si nás na
FACEBOOKU Karikatury na Facebooku


Články